"Pogromca olbrzymów" zdobył Amerykę

Obraz "Jack - pogromca olbrzymów" znalazł się na szczycie amerykańskiego box office'u.

Film stanowi "dorosłą" wersję baśni "Jaś i łodyga fasoli". Tytułowy Jack to młody farmer, który wyrusza w niebezpieczną misję ocalenia księżniczki z rąk olbrzymów. W główną postać wciela się Nicholas Hoult. Występują także Ewan McGregor, Eleanor Thomas, Stanley Tucci, Ian McShane oraz Bill Nighy. Dzieło w reżyserii Bryana Singera zarobiło 28 milionów dolarów.

Dwa oczka niżej z 9 milionami na koncie zadebiutowała komedia "21 and Over" scenarzystów przeboju "Kac Vegas" czyli Jona Lucasa i Scotta Moore'a. Obraz przedstawia historię Jeffa Changa, zawsze grzecznego prymusa, który w dzień swoich 21. urodzin postanawia zaszaleć, choć na następny dzień czeka go ważny egzamin na uczelnię medyczną. Towarzyszą mu dwaj przyjaciele, Casey i Miller. W rolach głównych pojawili się Miles Teller, Justin Chon i Jonathan Keltz.

Trzecia i ostatnia nowość top 10 notowania to "The Last Exorcism Part II". Horror stanowi kontynuację "Ostatniego egzorcyzmu". Znana z pierwszej części Nell Sweetzer (Ashley Bell) zostaje odnaleziona w lesie. Z poprzednich miesięcy nie pamięta nic oprócz faktu, że cała jej rodzina nie żyje. Kiedy Nell próbuje rozpocząć nowe życie, mroczna siła, która opętała ją w przeszłości, niespodziewanie powraca. W filmie występują także Spencer Treat Clark, Julia Garner i Andrew Sensenig. Za reżyserię odpowiada Ed Gass-Donnelly, a za produkcję - ponownie Eli Roth. Obraz przyniósł 8 milionów zysku.

1. "Jack - pogromca olbrzymów" 28 milionów dolarów
2. "Złodziejka tożsamości" 9,71 miliona dolarów
3. "21 and Over" 9 milionów dolarów
4. "The Last Exorcism Part II" 8,03 miliona dolarów
5. "Snitch" 7,7 miliona dolarów
6. "Escape from Planet Earth" 6,73 miliona dolarów
7. "Safe Haven" 6,3 miliona dolarów
8. "Poradnik pozytywnego myślenia" 5,94 miliona dolarów
9. "Szklana pułapka 5" 4,5 miliona dolarów
10. "Dark Skies" 3,56 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej