"Pokuta" dostaje więcej nagród

"Pokuta" dostaje więcej nagród
ZOBACZ GALERIĘ "Pokuta" dostaje więcej nagród

"Pokuta" dostaje więcej nagród

Melodramat "Pokuta" zdobył cztery wyróżnienia Richard Attenborough Film Awards, przyznane przez brytyjską prasę.

Akcja filmu nakręconego w oparciu o powieść Iana McEwana opowiada o miłości arystokratki i syna gospodyni domostwa bogaczy. Obraz, nominowany do Oscara w kategorii najlepsza produkcja ubiegłego roku, zdobył teraz laury angielskiej prasy. Z wyróżnieniami odeszli również reżyser filmu i scenarzysta, czyli Joe Wright oraz Christopher Hampton. Za najlepszą kreację męska nagrodzono odtwórcę roli syna gospodyni, Jamesa McAvoya.

Tytuł najlepszej aktorki zdobyła Cate Blanchett za rolę Królowej Elżbiety I w obrazie "Elizabeth: Złoty Wiek". Laury dla najlepiej zapowiadającej się gwiazdy odebrał natomiast 28-letni Sam Riley, który w dramacie biograficznym "Control" wcielił się w wokalistę zespołu Joy Division, Iana Curtisa.

Wszystkim laureatom zdobytych nagród gratulował Lord Attenborough. - Ubiegły rok pokazał, iż kino rozwija się prężnie i nowatorsko - stwierdził reżyser i aktor. - Przyniósł wiele wspaniałych produkcji z doskonałymi kreacjami zarówno dojrzałych, jak i początkujących aktorów.

OSTATNIE

20.09.2019
Znani z "Teorii wielkiego podrywu" Jim Parsons i Mayim Bialik zagrają w komediowej serii "Carla". więcej
20.09.2019
Amazon zaprezentował nowy zwiastun obrazu "The Aeronauts" z Felicity Jones i Eddiem Redmayne'em w rolach głównych. więcej
20.09.2019
W sieci zadebiutował nowy zwiastun serialu "Dickinson". więcej
20.09.2019
Bebe Rexha opublikowała kawałek "You Can't Stop The Girl" z filmu "Czarownica 2". więcej
20.09.2019
Jesse Plemons i Dominique Fishback dołączyli do obsady filmu "Jesus Was My Homeboy". więcej