Polacy z Asterixem na Olimpiadzie

Trwają nagrania polskiego dubbingu do filmu \"Asterix na Olimpiadzie\" - najnowszej fabularnej ekranizacji kultowego komiksu Goscinnego i Uderzo w reżyserii Frédérica Forestiera i Thomasa Langmanna.

\"Asterix na Olimpiadzie\" to europejska superprodukcja. W filmie, którego budżet wyniósł 80 milionów euro, wystąpiło ponad 80 gwiazd kina i sportu, m.in.: Michael Schumacher (wielokrotny Mistrz Świata Formuły 1), Jean Todt (szef zespołu Ferrari Formuły 1) i Zinedine Zidane (legenda piłkarskiej reprezentacji Francji).

W polskiej wersji językowej biorą udział najlepsi polscy aktorzy. Daniel Olbrychski użycza głosu Cezarowi, granemu w oryginalnej wersji przez Alaina Delona. Wiktor Zborowski po raz trzeci w fabularnej ekranizacji komiksów Gościnnego i Uderzo podkłada głos pod postać Obelixa, graną przez Gérarda Depardieu. Jerzy Kryszak dubbinguje Kakofonixa, niespełnionego galijskiego barda. W oryginalnej wersji gra go Franck Dubosc. Borys Szyc użycza natomiast głosu Brutusowi, który ma twarz Benoît Poelvoorde\'a.

Tym razem Asterix i Obelix biorą udział w Igrzyskach Olimpijskich. W czasie zmagań sportowych zmierzą się z najlepszymi sportowcami Imperium Rzymskiego, pomagając swojemu przyjacielowi, Romantixowi, w zdobyciu ręki Iriny, pięknej greckiej księżniczki. Ich głównym przeciwnikiem jest podstępny Brutus, przybrany syn Cezara, który w czasie Igrzysk, oprócz ręki księżniczki, chce osiągnąć jeszcze jeden cel. A jego intryga nie ma nic wspólnego ze szlachetną ideą olimpijską.

Światowa premiera filmu odbędzie 25 stycznia 2008 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej