Polka Klara Kochańska ze studenckim Oscarem

Polka Klara Kochańska ze studenckim Oscarem
ZOBACZ GALERIĘ Polka Klara Kochańska ze studenckim Oscarem

Polka Klara Kochańska ze studenckim Oscarem

Młoda polska reżyser Klara Kochańska została nagrodzona studenckim Oscarem (Student Academy Awards).

Studentkę łódzkiej Filmówki wyróżniono za etiudę "Lokatorki" ("Tenants"). Wyróżnienie otrzymała w kategorii film zagraniczny (Foreign Narrative), w której doceniono także dwie produkcje Niemców "Invention of Trust" Aleksa Schaada i "Where the Woods End" Feliksa Ahrensa.

Bohaterką 30-minutowej krótkometrażówki "Lokatorki" jest samotna trzyciestoparolatka Justyna, która choć pełna obaw, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. Tuż przed planowaną przeprowadzką, okazuje się, że klucze nie pasują do zamka, a marzenie o własnym mieszkaniu zmienia się w koszmar. W roli głównej wystąpiła Julia Kijowska. Zwiastun dostępny jest na YouTube.

O studenckie Oscary rywalizowało w tym roku ponad 1700 filmów, z 286 amerykańskich college'ów i uniwersytetów i 95 szkół spoza Stanów Zjednoczonych. Wyróżniono 17 studentów.

W przeszłości laureatami nagrody byli Pete Docter, Cary Fukunaga, John Lasseter, Spike Lee, Trey Parker czy Robert Zemeckis.

Pełną listę zwycięzców można znaleźć pod tym adresem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej