Polski \"Asterix na Olimpiadzie\" już gotowy

Zakończyły się nagrania polskiego dubbingu do filmu \"Asterix na Olimpiadzie\" - najnowszej fabularnej ekranizacji kultowego komiksu Goscinnego i Uderzo.

Nagrania były realizowane w SUN Studio w Warszawie, reżyserem projektu był Marek Robaczewski, a w dubbingu wzięli udział m.in.: Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Wiktor Zborowski, Cezary Pazura, Tomasz Kot, Krzysztof Dracz i Jerzy Kryszak. Niektóre postaci zostały powierzone dubbingowym debiutantom. Pierwszy raz w nowej roli znalazł się Krzysztof Hołowczyc, mistrz kierownicy, uczestnik ekstremalnego rajdu Paryż-Dakar, który dubbingował Michaela Schumachera - wielokrotnego Mistrza Świata Formuły 1. W studio dubbingowym zadebiutowała również Anna Cieślak, znana na przykład z serialu \"Na dobre i na złe\". Teraz została grecką księżniczką Iriną, o której rękę starają się zakochany Romantix i podstępny Brutus.

\"Asterix na Olimpiadzie\" to duża europejska produkcja, której budżet wyniósł 80 milionów euro. Tym razem waleczni Galowie biorą udział w Igrzyskach Olimpijskich. W czasie zmagań sportowych zmierzą się z najlepszymi sportowcami Imperium Rzymskiego, pomagając swojemu przyjacielowi, Romantixowi, w zdobyciu ręki Iriny, pięknej greckiej księżniczki. Ich głównym przeciwnikiem jest podstępny Brutus, przybrany syn Cezara, który w czasie Igrzysk, oprócz ręki księżniczki, chce osiągnąć jeszcze jeden cel. A jego intryga nie ma nic wspólnego ze szlachetną ideą olimpijską. W filmie pojawią się Clovis Cornillac, Gérard Depardieu, Alain Delon, Benoît Poelvoorde, Stéphane Rousseau i Vanessa Hessler.

Światowa premiera filmu odbędzie się w Polsce w piątek, 25 stycznia 2008 roku. W innych krajach pojawi się on w kinach dopiero pięć dni później.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej