Polski kandydat do Oscarów w Kulturze

Pomiędzy 9 a 15 września w kinie Kultura w Warszawie będzie wyświetlany najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności".

Obraz został jednogłośnie wybrany przez Polską Komisję Oscarową do reprezentowania Polski w walce o uzyskanie nominacji do Nagrody Akademii w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Podstawą scenariusza była książka Roberta Marshalla "In the Sewers of Lvov". Bohater filmu, Leopold Socha, to drobny złodziejaszek, który zmienia się w bohatera. Bezinteresownie, narażając siebie i swoich bliskich, próbuje ocalić Żydów z getta lwowskiego, ukrywając ich w kanałach. W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz, a obok niego zagrali m.in. Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Marcin Bosak i Maria Schrader. Obraz powstał w kooprodukcji polsko - niemiecko - kanadyjskiej, do szerokiej dystrybucji trafi w styczniu 2012 roku.

Jest to już drugie dzieło reżyserki ubiegające się o Oscara - w 1992 roku była nominowana do tej nagrody za najlepszy scenariusz adoptowany do filmu "Europa, Europa".


www.megafon.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej