Polskie filmy w Montrealu

Rozpoczął się 35. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Montrealu. W ramach pokazów publiczność zobaczy cztery filmy z Polski.

W konkursie głównym znalazły się dwa polskie obrazy: opowiadający o wydarzeniach z grudnia 1970 roku "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" Antoniego Krauze i zrealizowany w kooprodukcji z Francją thriller "Kret" Rafaela Lewandowskiego - historia byłego działacza górniczej "Solidarności", który został zmuszony do współpracy z służbą bezpieczeństwa.

W konkursie debiutów o nagrodę będzie walczył dramat psychologiczny Bartka Konopki "Lęk wysokości". Film porusza problem relacji pomiędzy synem a ojcem, który nagle trafia na oddział psychiatryczny.

Poza konkursami, w sekcji "Focus on World Cinema", wyświetlone zostanie "Księstwo" Andrzeja Pasternaka - oparta na trzech autobiograficznych powieściach Zbigniewa Pasternaka historia dwudziestoletniego chłopca miotającego się pomiędzy swoimi pragnieniami i aspiracjami a realiami życia w jednej ze świętokrzyskich wiosek.

Festiwal zakończy się 28 sierpnia; w jego trakcie zostanie zaprezentowanych ponad 400 filmów z 70 krajów.


PAP

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej