Popkulturalny nazizm Quentina Tarantino

Scenariusz do obrazu "Inglorious Bastards" Quentina Tarantino wywołał poruszenie wśród niemieckich dziennikarzy.

Inspiracji do nowego dzieła dostarczyły wydarzenia z czasu II wojny światowej. Niemcy wyrażają obawy, że opowieść o nazistach i gromiących ich amerykańskich Żydach w wydaniu twórcy czerpiącego garściami z amerykańskiej popkultury może być zbyt trudna dla przełknięcia przez ich krytyków.

Tobias Kneibe, redaktor filmowy gazety "Suddeutsche Zeitung", porównał nową produkcję do kontrowersyjnego dzieła "Walkiria" z Tomem Cruise'em.

- Wszyscy niemieccy historycy i krytycy, którym godny szacunku wysiłek Toma Cruise'a zaparł dech w piersiach, będą tak zszokowani filmem "Inglorious Bastards", że rozszarpią go na strzępy - pisze Kneibe, który miał okazję czytać scenariusz do obrazu. - Zderzenie popkultury w stylu Tarantino z tematem holokaustu i żydowskiej zemsty to w Niemczech rzecz bezprecedensowa. Jego efekty są całkowicie nieprzewidywalne.

Źródłem dodatkowych kontrowersji jest fakt, że film Tarantino otrzymać ma dofinansowanie z niemieckich funduszy państwowych.

Chociaż konserwatywni krytycy mogą nie być zachwyceni tarantinowską perspektywą, niemieccy filmowcy wydają się mieć inny ogląd na sprawę.

- Niemiecki przemysł jest zachwycony przyjazdem Tarantino do Berlina - zapewnia jeden ze związanych z branżą pracowników. - Podoba im się, że tego rodzaju film powstanie w tym kraju.

W obrazie "Inglorious Bastards" w głównych rolach wystąpią Brad Pitt, Mike Myers oraz Diane Kruger i Til Schweiger. Zdjęcia rozpoczną się w październiku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej