Posłuchaj, jak Bruce Springsteen śpiewa dla Harry'ego Pottera

Jakiś czas temu Bruce Springsteen ujawnił, iż napisał piosenkę do filmu o przygodach Harry'ego Pottera. Niestety, utwór nie został zaakceptowany. Teraz Boss zaprezentował niechciane nagranie.

- To była wielka ballada, nietypowa dla mnie, inna od tego, co zazwyczaj śpiewam - wspominał wcześniej Amerykanin.

Numer nosi tytuł "I'll Stand By You Always" i nie bardzo zawiera odniesienia do filmów czy książek J.K. Rowling o Harrym Potterze, którego grał Daniel Radcliffe. Dość ponurego jak na propozycję dla młodych widzów kawałka można posłuchać pod tym adresem.

Pisanie utworów do filmów nie jest niczym nowym dla Springsteena. Za "Streets of Philadelphia" z dramatu "Filadelfia" otrzymał Oscara i Złoty Glob, a tytułowa kompozycja z obrazu "Zapaśnik" ("The Wrestler") przyniosła mu drugi Złoty Glob.

Bruce Springsteen to wielokrotny zdobywca Grammy. Na całym świecie sprzedał ponad 120 milionów płyt. Jego największe dzieła to "Born to Run" (1975) i "Born in the U.S.A." (1984).

Ostatni longplay rockmana z New Jersey, "High Hopes", ukazał się w styczniu 2014 roku. Wydawnictwo dotarło na 1. miejsce w kilkunastu krajach. Rok później pojawił się box "The Ties That Bind: The River Collection".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej