Powstaną spin-offy "House of Cards"

Powstaną spin-offy "House of Cards"
ZOBACZ GALERIĘ Powstaną spin-offy "House of Cards"

Powstaną spin-offy "House of Cards"

W obliczu skandalu związanego z Kevinem Spaceyem, postanowiono zakończyć realizację serialu "House of Cards". Netflix nie zamierza jednak całkowicie zarżnąć znoszącej złote jajka kury i już szykuje spin-offy.

W planach jest stworzenie całego uniwersum nawiązującego do politycznego dramatu "House of Cards". Jeden z seriali-satelitów skupiać ma się na szefie sztabu Franka Underwooda, Dougu Stamperze, którego gra Michael Kelly. Scenariuszem nowego projektu ma zająć się Eric Roth, który był producentem wykonawczym pierwszego sezonu "House of Cards".

Inny potencjalny cykl ma opowiadać o Raymondzie Tusku (Gerald McRaney) i jego wpływach na scenę polityczną Waszyngtonu. Trzecia produkcja, o jakiej myślą twórcy, miałaby opowiadać o dziennikarzach próbujących wyjawić prawdę o prezydencie Underwoodzie, w tym o Janine Skorsky (Constance Zimmer) i Tomie Hammerschmidcie (Boris McGiver). Na razie niestety nie mówi się o serialu skupionym wokół Claire Underwood, którą genialnie portretuje Robin Wright.

Wszystkie spin-offy są jeszcze na bardzo wczesnym etapie realizacji.

"House Of Cards" opowiada o polityku, Franku Underwoodzie, który nie przebiera w środkach, pnąc się po szczeblach kariery w Waszyngtonie. Jak do tej pory powstało pięć sezonów. Kręcony właśnie szósty ma zamykać serię.

Przypomnijmy, że odtwórca głównego bohatera, Kevin Spacey, został oskarżony o molestowanie. Znany ze "Star Trek: Discovery" Anthony Rapp twierdzi, że ponad 30 lat temu, gdy miał zaledwie 14 lat Spacey robił mu niestosowne propozycje. Gwiazdor szybko zareagował, mówiąc, że jest przerażony tym, czego się dowiedział, ale że kompletnie nie pamięta spotkania z Anthonym Rappem sprzed lat. Za pośrednictwem Twittera serialowy Frank Underwood przeprosił młodszego kolegę po fachu i wyznał, że jest gejem.

To jednak niewiele pomogło. Aktor spotkał się z krytyką swojego środowiska i dodatkowo właśnie stracił pracę. Szefowie platformy Netfilx zdecydowali bowiem ze "House of Cards" zostanie zakończony szóstym sezonem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej