Powstanie film o liderze Motörhead

Powstanie film o liderze Motörhead
ZOBACZ GALERIĘ Powstanie film o liderze Motörhead

Powstanie film o liderze Motörhead

Trwają prace nad biograficznym filmem o Lemmym Kilmisterze, wokaliście metalowej kapeli Motörhead.

Dzieło, roboczo zatytułowane "Lemmy", ma ukazywać historię Lemmy'ego Kilmistera od młodzieńczych lat, gdy pracował jako techniczny u Jimiego Hendriksa, przez współtworzenie zespołu Hawkwind po oczywiście sukcesy z Motörhead.

Film wyreżyseruje Greg Olliver ("Devoured"), który ma już na koncie dokument o wokaliście Motörhead. Zdjęcia mają ruszyć na początku 2021 roku. Producentem wykonawczym będzie menedżer Motörhead, Todd Singerman.

Ian Kilmister, znany wszystkim jako Lemmy, zaczynał karierę w muzycznym biznesie jako techniczny Jimi Hendrix Experience. W 1972 roku dołączył do spacerockowej grupy Hawkwind, gdzie grał jako basista przez 3 lata. Wydał z kapelą album "Space Ritual". W 1975 roku grupa zrezygnowała z usług Lemmy'ego, więc ten założył nowy zespół, Motörhead. Kapela wzięła nazwę od piosenki ze strony B singla Hawkwind, którą napisał Kilmister.

Imienny debiut Motörhead ukazał się w 1975 roku. Od tego czasu zespół nazywany heavymetalowym (choć Lemmy nalegał by nazywać go rock'and'rollowym) wydał 22 albumy, na których znalazły się przeboje "White Line Fever", "Bomber" czy "Overkill". Największą popularność zdobyła jednak wielokrotnie przerabiana kompozycja "Ace of Spades" z tak samo zatytułowanej płyty z 1980 roku. Ostanie studyjne wydawnictwo Motörhead to "Bad Magic" z 2015 roku.

Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku. Miał 70 lat.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej