Powstanie kolejny "Obcy"

Powstanie kolejny "Obcy"
ZOBACZ GALERIĘ Powstanie kolejny "Obcy"

Powstanie kolejny "Obcy"

Jeszcze nie doczekaliśmy się premiery obrazu "Obcy: Przymierze" ("Alien: Covenant"), a Ridley Scott już myśli o kolejnym filmie z serii, a nawet o kolejnych filmach.

79-filmowiec przyznał w rozmowie z "The Sydney Morning Herald", że ma już scenariusz do nowego dzieła z serii "Obcy". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdjęcia kręcone będą w 2018 roku.

- Zakładam pewien sukces i wolę być przygotowany - mówi Scott. - Nie chcę dwuletniej przerwy. Będę więc gotowy na przyszły rok. Jeśli będziecie chcieli całej serii, mogę zrobić kolejnych 6 filmów. Tym razem się nie wycofam. Nie ma mowy.

Jednocześnie reżyser przyznał, że "Prometeusz" nie jest częścią nowego cyklu. Ten zaczyna się od nadchodzącego dzieła "Obcy: Przymierze".

"Obcy: Przymierze" ma bezpośrednio nawiązywać do filmu "Obcy" z 1979 roku. Załoga statku Covenant, na pokładzie którego znajdują się same pary wyrusza w pierwszą dużą misję kolonizacyjną. Na miejscu odkrywają, że to, co miało być rajem okazuje się mrocznym, niebezpiecznym światem.

W obsadzie sequela "Prometeusza" znaleźli się Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby oraz James Franco.

Scenariusz napisali Jack Paglen i Michael Green. Za kamerą staje Ridley Scott. Premiera została wyznaczona na 19 maja 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej