Powstanie remake "Wirującego seksu"

8 sierpnia studio Lionsgate ogłosiło, że powstanie nowa wersja jednego z największych hitów lat osiemdziesiątych - filmu "Dirty Dancing".

"Dirty Dancing", który w 1987 roku wszedł na ekrany polskich kin pod niezbyt udanym tytułem "Wirujący seks" zyskał nie tylko status filmu kultowego. Był też jedną z najbardziej kasowych produkcji - kosztował 6, a zarobił 214 milionów dolarów.

Akcja remake'u będzie również osadzona w latach 60, w filmie pojawi się też cześć przebojów, które wystąpiły w oryginale.

Komentarze na portalach społecznościowych nie wróżą nowemu obrazowi sukcesu. Mało kto wierzy, że znajdzie się aktor mogący zastąpić Patricka Swayze, dla którego rola Johnny'ego Castle okazała się najważniejszą w karierze. Pomimo wielu negatywnych opinii ze strony potencjalnych widzów, nie brakuje chętnych do podjęcia wyzwania. O główną rolę męską ubiegają się Dominic Cooper, Chace Crawford, Matthew Morrison i znany z brytyjskiego "Tańca z gwiazdami" Derek Hough. Baby Houseman, w której postać wcieliła się w oryginalnej wersji Jennifer Grey, chcą zagrać m.in. Miley Cyrus, Demi Lovato i Lea Michele.

Reżyserem filmu będzie Kenny Ortega, który stworzył choreografię do pierwszego "Dirty Dancing", oraz kierował przebojem "High School Musical" i poświęconym Michaelowi Jacksonowi dokumentowi "This Is It".


abcnews.go.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej