Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem

Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem
ZOBACZ GALERIĘ Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem

Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem

Platforma Hulu zainteresowała się odcinkową adaptacją powieści Josepha Hellera "Paragraf 22". Zamówiono cały sezon serialu, w którym wystąpi George Clooney.

Akcja powieści rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. Bohaterem jest bombardier Yossarian, który w trosce o swoje życie ubiega się o zwolnienie z wojska. Zgodnie z tytułowym paragrafem 22, zwolnienie było możliwe gdy uznano lotnika za chorego psychicznie. By zostać zbadanym na okoliczność bycia chorym, zainteresowany musiał osobiście wystąpić o przebadanie. Jednak taka prośba była uważana za przejaw zdrowia psychicznego, a zatem wykluczała zwolnienie żołnierza.

George Clooney nie tylko zagra w sześcioodcinkowej adaptacji, ale także zajmie się reżyserią. Aktor wcieli się w pułkownika Cathcarta.

Za scenariusz odpowiadają Luke Davies i David Michôd.

Hulu potwierdziło, że wszystkie umowy zostały podpisane. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się serialu.

W 1970 roku powstała kinowa wersja "Paragrafu 22". W filmie Mike'a Nicholsa zagrali Alan Arkin, Martin Balsam i Orson Welles.

George'a Clooneya ostatnio można było oglądać w obrazie "Zakładnik z Wall Street".

OSTATNIE

26.05.2020
W sieci pojawiły się nowy odcinek serialu "The Biebers on Watch", których bohaterami są Justin Bieber i Hayley Baldwin. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun dramatu "Before The Fire" z Jenną Lyng Adams. więcej
26.05.2020
Nowy serial "Love Life" z Anna Kendrick w HBO GO już 28 maja. więcej
26.05.2020
W biografii Amy Winehouse w głównej roli pojawi się nieznana aktorka. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się plakat filmu "Pięciu braci" Spike'a Lee. więcej