Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem

Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem
ZOBACZ GALERIĘ Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem

Powstanie serial "Paragraf 22" z George'em Clooneyem

Platforma Hulu zainteresowała się odcinkową adaptacją powieści Josepha Hellera "Paragraf 22". Zamówiono cały sezon serialu, w którym wystąpi George Clooney.

Akcja powieści rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. Bohaterem jest bombardier Yossarian, który w trosce o swoje życie ubiega się o zwolnienie z wojska. Zgodnie z tytułowym paragrafem 22, zwolnienie było możliwe gdy uznano lotnika za chorego psychicznie. By zostać zbadanym na okoliczność bycia chorym, zainteresowany musiał osobiście wystąpić o przebadanie. Jednak taka prośba była uważana za przejaw zdrowia psychicznego, a zatem wykluczała zwolnienie żołnierza.

George Clooney nie tylko zagra w sześcioodcinkowej adaptacji, ale także zajmie się reżyserią. Aktor wcieli się w pułkownika Cathcarta.

Za scenariusz odpowiadają Luke Davies i David Michôd.

Hulu potwierdziło, że wszystkie umowy zostały podpisane. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się serialu.

W 1970 roku powstała kinowa wersja "Paragrafu 22". W filmie Mike'a Nicholsa zagrali Alan Arkin, Martin Balsam i Orson Welles.

George'a Clooneya ostatnio można było oglądać w obrazie "Zakładnik z Wall Street".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej