Prawie sto milionów dla "Ligi Sprawiedliwości"

Prawie sto milionów dla "Ligi Sprawiedliwości"
ZOBACZ GALERIĘ Prawie sto milionów dla "Ligi Sprawiedliwości"

Prawie sto milionów dla "Ligi Sprawiedliwości"

"Liga Sprawiedliwości" zarobiła 96 milionów dolarów podczas pierwszego weekendu w kinach.

"Liga sprawiedliwości" skupia się na wspólnych działaniach Batmana (Ben Affleck), Aquamana (Jason Momoa), The Flasha (Ezra Miller), Cyborga (Ray Fisher) oraz Wonder Woman (Gal Gadot). W obsadzie znaleźli się również Jesse Eisenberg jako Lex Luthor oraz Amber Heard jako żona Aquamana, Mera. Oprócz nich Amy Adams ponownie wciela się w Lois Lane, Willem Dafoe gra wywodzącego się z Atlantydy, sprzymierzeńca Auqamana, Nuidisa Vulko, J.K. Simmons występuje jako komisarz Gordon, Ciarán Hinds jako Steppenwolf, Connie Nielsen jako królowa Hippolyta i Robin Wright w roli Antiope oraz Jeremy Irons znów gra Alfreda.

Film w reżyserii Zacka Snydera zarobił w USA 96 milionów dolarów, a dochód z pozostałych terytoriów wyniósł 185 milionów dolarów, co składa się na kwotę 281 milionów dolarów.

Na drugiej pozycji znalazł się film "Cudowny chłopak". Dzieło powstało na podstawie powieści R.J. Palacio. August (Auggie) Pullman urodził się ze zdeformowaną twarzą, co uniemożliwiło mu przez pewien czas chodzenie do normalnej szkoły. Teraz ma zacząć naukę w 5. klasie. Przybycie do nowej szkoły nigdy nie jest łatwe, a szczególnie, gdy jesteś zwykłym dzieciakiem z niezwykłą twarzą. Owen Wilson i Julia Roberts grają rodziców chłopca, którego portretuje Jacob Tremblay ("Pokój"). Noah Jupe wciela się w przyjaciela chłopaka. Na ekranie pojawiają się ponadto Daveed Diggs, Bryce Gheisar, Izabela Vidovic, Danielle Rose Russell, Millie Davis, Elle McKinnon oraz Mandy Patinkin.

Produkcja zarobiła w ciągu trzech dni 27 milionów dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu to przeznaczona dla najmłodszych widzów "Pierwsza gwiazdka". Film przedstawia historię narodzin Jezusa Chrystusa z perspektywy zwierząt - wielbłądów, osiołka, krowy, klaczy, owcy i innych. Animacja przyniosła 10 milionów dolarów dochodu.

A oto top 10 amerykańskiego box office'u:
1. "Liga Sprawiedliwości" 96 milionów dolarów
2. "Cudowny chłopak" 27 milionów dolarów
3. "Thor: Ragnarok" 21 milionów dolarów
4. "Co wiecie o swoich dziadkach?" 14 milionów dolarów
5. "Morderstwo w Orient Expresie" 13 milionów dolarów
6. "Pierwsza gwiazdka" 10 milionów dolarów
7. "Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta" 6 milionów dolarów
8. "Lady Bird" 2 miliony dolarów
9. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" 1,1 miliona dolarów
10. "Piła: Dziedzictwo" 1 milion dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej