Predator wkroczył do kin w USA

Predator wkroczył do kin w USA
ZOBACZ GALERIĘ Predator wkroczył do kin w USA

Predator wkroczył do kin w USA

Film "Predator" trafił na pierwszą pozycję amerykańskiego box office.

Projekt "Predator" określany jest jako połączenie horroru, science fiction i westernu. Dzieło nawiązuje do pierwszych dwóch produkcji z serii "Predator". W roli głównej występuje Boyd Holbrook, a partnerują mu Keegan-Michael Key ("Key & Peele", "Dlaczego on?"), Sterling K. Brown ("American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"), Thomas Jane ("The Expanse"), Jacob Tremblay ("Pokój"), Alfie Allen ("Gra o tron"), Jake Busey ("Od zmierzchu do świtu") i Edward James Olmos ("Blade Runner 2049"). Za kamerą stanął Shane Black ("Iron Man 3", "Nice Guys. Równi goście"). Film zarobił 24 miliony dolarów.

Druga nowość weekendu to "Zwyczajna przysługa" z Blake Lively i Anną Kendrick. Obraz powstał na podstawie powieści Darcey Bell. Bohaterką jest matka-vloggerka, Stephanie, której najlepsza przyjaciółka niespodziewanie znika. Emily prosi Stephanie o drobną przysługę - by odebrała jej syna, Nicky'ego z szkoły. Dla Stephanie to żaden problem, chłopiec chodzi do klasy z jej synem, Milesem. Niestety, Emily nie wraca. Kobieta nie wierzy policji, która twierdzi, że Emily po prostu porzuciła syna. Za reżyserię odpowiada Paul Feig, który ma na koncie filmy "Druhny", "Agentka" czy "Ghostbusters. Pogromcy duchów". Film zarobił w weekend 16 milionów dolarów.

Czwartą pozycję zajął film "White Boy Rick". Obraz przedstawia losy Ricka Wershe, nastolatka z Detroit, który w latach 80. XX wieku zasłynął jako White Boy Rick - jeden z najgłośniejszych handlarzy kokainą w mieście. Później okazało się, że sprawa była bardziej skomplikowana. Rick Wershe był w rzeczywistości tajnym agentem, pracującym pod przykrywką dla FBI i DEA. Gdy agencje przestały go potrzebować nastolatek nadal handlował narkotykami. Kiedy znaleziono przy nim 8 kilogramów kokainy, trafił do więzienia na resztę życia. Bohaterem filmu będą parający się fizyczną pracą ojciec (Matthew McConaughey) i jego syn (Richie Merritt), który zostaje informatorem i dilerem, porzuconym przez FBI i skazanym na dożywocie. Bruce Dern portretuje dziadka chłopaka, podczas gdy Jennifer Jason Leigh i Rory Cochrane wcielają się w agentów, którzy pracowali z Wershe'em. Film zarobił w trzy dni 8,8 miliona dolarów.

Ostatnia nowość weekendu to produkcja "Unbroken: Path to Redemption". Film jest opowieścią o dalszych losach olimpijczyka i bohatara II wojny światowej Louisa Zamperiniego, którego wcześniej Angelina Jiolie sportretowała w filmie "Niezłomny". W filmie grają Samuel Hunt, Merritt Patterson oraz Will Graham. Produkcja przyniosła 2,4 miliona dolarów dochodu.

Oto top 10:
1. "Predator" - 24 mln dolarów
2. "Zakonnica" - 18,2 mln dolarów
3. "Zwyczajna przysługa" - 16,1 mln dolarów
4. "White Boy Rick" - 8,8 mln dolarów
5. "Bajecznie bogaci Azjaci" - 8,7 mln dolarów
6. "Smak zemsty. Peppermint" - 6,1 mln dolarów
7. "The Meg" - 3,8 mln dolarów
8. "Searching" - 4,5 mln dolarów
9. "Unbroken: Path to Redemption" 2,4 mln dolarów
10. "Mission: Impossible - Fallout" - 2,3 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej