Przegląd Filmu Polskiego w Brukseli

W dniach 19-23 września w Brukseli odbędzie się Przegląd Filmu Polskiego. Z tej okazji gośćmi polskiego tygodnia filmowego w Parlamencie Europejskim będą Agnieszka Holland, Kazimierz Beer, Lech Majewski, Robert Więckiewicz i Agata Buzek.

W trakcie przeglądu zaprezentowane zostaną polskie produkcje z ostatnich lat, które zostały uhonorowane licznymi nagrodami oraz spotkały się z uznaniem krytyki. Z najnowszych pozycji krajowej kinematografii wyświetlony zostanie m.in. polski kandydat do nominacji do Oscara - "W ciemności" Agnieszki Holland oraz "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" Antoniego Krauze. Pokazane będą także takie produkcje jak czarna komedia Borysa Lankosza "Rewers", dramat obyczajowy "Zero" Pawła Borowskiego, czy głośny ostatnio thriller Jana Komasa "Sala Samobójców".

Wydarzenie związane jest z objęciem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej i ma na celu przybliżenie mieszkańcom Europy polskiej kultury, w tym i filmu.
20 września zostanie przeprowadzony panel dyskusyjny dotyczący prezentowanych obrazów. Wezmą w nim wezmą udział reżyserzy i producenci wyświetlanych filmów, m.in. Agnieszka Holland, Kazimierz Beer oraz Lech Majewski, a także występujący w nich aktorzy - Robert Więckiewicz i Agata Buzek.


Serwis prasowy Parlamentu Europejskiego

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej