Przyznano Złote Taśmy

Samodzielne Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich przyznało nagrody filmom, które w roku 2011 weszły na ekrany polskich kin.

W kategorii filmów polskich Złotą Taśmę otrzymał obraz Marka Lechkiego "Erratum", z Tomaszem Kotem i Ryszardem Kotysem w rolach głównych. Jest to opowieść o trudnej relacji pomiędzy ojcem i synem. Główny bohater, Marek, to na pierwszy rzut oka człowiek, któremu powiodło się w życiu - ma swój dom, rodzinę i dobrą pracę. Kiedy pewnego dnia sprawy zawodowe nieoczekiwanie zmuszą go do odwiedzenia i pobytu w rodzinnym mieście, podejmie próbę odbudowania więzi ze swoim ojcem.


W grupie filmów zagranicznych Złota Taśma przypadła "Rozstaniu" w reżyserii Asghar Farhadi. Wyróżniono także "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena oraz "Melancholię" Larsa von Triera.


Gala wręczenia statuetek odbędzie się w późniejszym terminie, jak do tej pory nie został on jeszcze ustalony.


Złote Taśmy przyznawane są od 1985 roku przez krytyków filmowych Stowarzyszenia Filmowców Polskich zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Prasy Filmowej FIPRESCI.


www.pisf.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej