Rachel Weisz pierwszym lekarzem

W Hollywood wrócono do projektu "Secret Life of Dr. James Miranda Barry" o pierwszej kobiecie lekarzu. W roli głównej wystąpi Rachel Weisz, która od początku zainteresowana jest filmem.

Historyczny dramat powstanie na podstawie biografii "The Secret Life of Dr. James Miranda Barry: Victorian England's Most Eminent Surgeon" autorstwa Rachel Holmes. Obraz realizuje Maven Pictures.

James Miranda Barry żyła w latach 1795-1865. Uchodzi za pierwszą kobietę, która wykonywała zawód lekarza. Prawdopodobnie już w dzieciństwie przebierana była za chłopca. Zapewne pomogło jej to dostać się na Akademię Medyczną, którą ukończyła z powodzeniem w 1812 roku. Od tego momentu cały czas w przebraniu mężczyzny wykonywała zawód lekarza. Pracowała m.in. jako chirurg wojskowy w Republice Południowej Afryki i Kanadzie.

Barry znana była jako podrywacz i bawidamek, a do swoich niecnych czynów wciągała zarówno żony znajomych oficerów, jako i samych oficerów. Jej szaleństwa doprowadziły nawet do tego, że w 1819 roku musiała bronić honoru kobiety w pojedynku. Gdy odchodziła na emeryturę piastowała jedno z najbardziej prestiżowych stanowisk w armii - Inspector General of Hospitals. Dopiero po jej śmierci dokonano sensacyjnego odkrycie dotyczącego jej płci.

O filmie mówiło się już w 2004 roku.

Historia doczekała się telewizyjnego dokumentu, "A Skirt Through History".

Rachel Weisz, gwiazda filmów "Mumia" czy "Constantine", ostatnio wystąpiła w obrazach "Światło między oceanami" i "Denial".
Tagi: Rachel Weisz

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej