Radiohead znów z pomocą Paula Thomasa Andersona

Radiohead znów z pomocą Paula Thomasa Andersona
ZOBACZ GALERIĘ Radiohead znów z pomocą Paula Thomasa Andersona

Radiohead znów z pomocą Paula Thomasa Andersona

Paul Thomas Anderson, twórca dramatu \"Aż poleje się krew\", ponownie pomógł zaprzyjaźnionym muzykom Radiohead. Reżyser nakręcił dla zespołu jeszcze jeden teledysk.

Klip powstał do nagrania \"The Numbers\" i przypomina poprzedni (do \"Present Tense\"), który dla oksfordczyków zrealizował filmowiec. Znów widzimy muzyków formacji, Thoma Yorke\'a i Jonny\'ego Greenwooda, wykonujących numer, tym razem jednak kręcono za dnia, podczas gdy \"Present Tense\" powstał nocą. Klip do \"The Numbers\" można obejrzeć tutaj.

Artyści wcześniej współpracowali jeszcze przy teledysku do nagrania \"Daydreaming\". Reżyser pracował też z gitarzystą Radiohead, Jonnym Greenwoodem.

Paul Thomas Anderson to twórca obrazów \"Magnolia\", \"Aż poleje się krew\" czy \"Mistrz\". Kręcił również teledyski dla Joanny Newsom. Jego ostatni obraz to \"Wada ukryta\". Amerykanin 6 razy był nominowany do Oscara, a jago filmy i ich współtwórcy do kolejnych 14 razy.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się \"OK Computer\" (1997) i \"Kid A\" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to \"A Moon Shaped Pool\" z maja 2016 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej