Rafał Wieczyński pokaże \"Popiełuszkę\"

Już niebawem rozpoczną się zdjęcia do filmu \"Popiełuszko\" według scenariusza i w reżyserii Rafała Wieczyńskiego.

Film będzie opowieścią o przemianie młodego chłopaka rodem z podlaskiej wsi w niezłomnego orędownika nadziei, będącego symbolem i duchowym przewodnikiem swojego pokolenia. Losy bohatera zostaną pokazane na tle przełomowych wydarzeń z historii Polski końca lat 70. i początku 80., w tym między innymi pierwszej wizyty Jana Pawła II, strajków Sierpnia \'80 oraz manifestacji stanu wojennego brutalnie tłumionych przez ZOMO.

W związku z planowaną produkcją twórcy poszukują kandydatów na statystów, którzy wystąpią w scenach masowych realizowanych m.in. na terenie Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Bydgoszczy i Częstochowy.

Ponadto w celu wiernego odtworzenia polskich realiów lat 80., producent filmu Focus Producers organizuje zbiórkę rekwizytów oraz kostiumów pochodzących z okresu 1978-84.

Szczegóły przedsięwzięcia można poznać na oficjalnej stronie filmu.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej