Rekordowa frekwencja w polskich kinach

Rekordowa frekwencja w polskich kinach
ZOBACZ GALERIĘ Rekordowa frekwencja w polskich kinach

Rekordowa frekwencja w polskich kinach

Jest szansa na to, że 2016 rok będzie rekordowy dla kin w Polsce. Już jest lepiej niż w minionym roku - donosi "Rzeczpospolita".

Po trzech kwartałach 2016 roku wiadomo, że sprzedano 36 milionó biletów. To wzrost frekwencji o 19 procent w stosunku do takiego samego okresu w minionym roku. Zdaniem niektórych analityków 2016 może zakończyć się z rekordowym wynikiem nawet 52 milionów sprzedanych biletów.

Jak zwykle największy wpływ na frekwencję mają same filmy. Do największych hitów 2016 roku należą: "Planeta singli", "Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie", "Pitbull. Nowe porządki", "Zwierzogród", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" i "Angry Birds Film". Swoją cegiełkę dołożyły również "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa", "Gdzie jest Dory" oraz "Legion samobójców".

Jesień będzie również obfitować w premiery, które mają szansę na sporą widownię. Jest wśród nich m.in. "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

Największe hity tego roku pozostawiły za sobą "Smoleńsk", który przyciągnął do kin niecałe 430 tysięcy widzów (dla porównania "Planeta singli" obejrzana została na dużych ekranach przez niemal 2 miliony osób).

Po 1989 najlepszym rokiem dla kina był 2015. Wówczas sprzedano niemal 45 milionów biletów.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej