Renee Zellweger jako Judy Garland

Renee Zellweger jako Judy Garland
ZOBACZ GALERIĘ Renee Zellweger jako Judy Garland

Renee Zellweger jako Judy Garland

Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie Renee Zellweger w roli Judy Garland.

Renee Zellweger występuje w głównej roli w kinowej biografii hollywoodzkiej aktorki zatytułowanej po prostu "Judy". Scenariusz pisze Tom Edge ("The Corwn"), a za kamerą staje Rupert Goold ("King Charles III").

Akcja "Judy" rozgrywać będzie się w 1968 roku, czyli 30 lat po tym jak Garland zagrała swą flagową rolę Dorotki w "Czarnoksiężniku z Oz". Aktorka przybywa do Londynu, by dać serię występów w klubie Talk to the Town. W tle są konflikty z menedżmentem, muzykami oraz związek z Mickeyem Deansem, który został później jej piątym mężem.

Zdjęcie trudnej do rozpoznania Renee Zellweger można zobaczyć pod tym adresem.

W filmie mają pojawić się ukochane piosenki Garland, które Renee Zellweger ma sama zaśpiewać.

W obsadzie znaleźli się również Jessie Buckley, Finn Wittrock i Michael Gambon.

Judy Garland, której prawdziwe nazwisko brzmiało Frances Gumm, przyszła na świat w roku 1922. Aktorka i piosenkarka rozpoczęła karierę jako nastolatka, a popularność zdobyła w roku 1939 dzięki roli Dorotki w filmie "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Pozycję gwiazdy w Hollywood ugruntował obrazy "Narodziny gwiazdy" George'a Cukora czy "Spotkamy się w St. Louis" i "Pirat" w reżyserii Vincentego Minnellego. Garland i Minelli byli małżeństwem i doczekali się wspólnie córki, Lizy Minelli. Sława okazała się mieć destrukcyjny wpływ na życie Garland.

Aktorka zmagała się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i środków nasennych. Zmarła w roku 1969 w tajemniczych okolicznościach.

Renee Zellweger ostatnio wystąpiła w filmach "Bridget Jones 3" i "Same Kind of Different as Me".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej