Richard Gere mężem słynnej pilotki

Richard Gere mężem słynnej pilotki
ZOBACZ GALERIĘ Richard Gere mężem słynnej pilotki

Richard Gere mężem słynnej pilotki

Richard Gere zagra u boku Hilary Swank w filmie "Amelia", biograficznym obrazie o najsłynniejszej kobiecie-pilocie, Amelii Earhart.

Aktor wcieli się w postać George'a Putnama, męża głównej bohaterki (Swank). Fabuła filmu skoncentruje się nie tylko na talentach Amelii Earhart, ale także na jej burzliwym związku z małżonkiem.

Żyjąca w latach 1898-1937 pilotka zapisała się w historii lotnictwa jako rekordzistka świata w lotach długodystansowych. W 1932 jako pierwsza kobieta samotnie przeleciała Ocean Atlantycki. W kolejnych latach wykonała samotne przeloty na trasach: Los Angeles - Nowy Jork (3940 km w 18 godzin), Honolulu - Oakland (3860 km w 18 godzin) i Mexico - Nowy Jork (3420 km w 14 godzin). Zaginęła w rejonie wysp Gilberta na Oceanie Spokojnym podczas drugiej próby lotu dookoła świata.

Mira Nair wyreżyseruje obraz na podstawie scenariusza Rona Bassa. Zdjęcia do filmu rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i realizowane będą w Toronto, Nowej Szkocji oraz RPA.

Richard Gere pracuje obecnie na planie obrazu "Hachiko: A Dog's Story".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej