Ridley Scott chce powrotu gladiatora

Ridley Scott chce powrotu gladiatora
ZOBACZ GALERIĘ Ridley Scott chce powrotu gladiatora

Ridley Scott chce powrotu gladiatora

Ridley Scott przyznał, że skłania się ku realizacji kontynuacji epickiego filmu "Gladiator".

Nakręcony w 2000 roku obraz to opowieść, która przenosi widza do 180 roku. Główny bohater, generał Maximus (w tej roli Russell Crowe) zostaje skazany na śmierć przez pretendenta do tronu Imperium Rzymskiego, ale cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Obraz zdobył pięć Oscarów, dla najlepszego filmu, za najlepszą kreację aktorską dla Crowe'a, za kostiumy, dźwięk oraz efekty specjalne. Oprócz tego Ridley Scott był nominowany do nagrody, podobnie jak Joaquin Phoenix, a także scenarzyści, zdjęciowiec, montażysta, autor muzyki i scenografii.

Scott, który obecnie promuje swój najnowszy film, "Obcy: Przymierze", wyjawił, że już od dłuższego czasu nosi się z zamiarem powrotu do czasów gladiatora. Reżyser chciałby również w filmie w roli głównej ponownie obsadzić Crowe'a mimo, iż... - uwaga tu spoiler dla tych, którzy nie widzieli filmu - główny bohater ginie. - Wiem jak go przywrócić do życia - oświadczył Scott. - "Gladiator" powstał w 2000 roku i Russell zmienił się nieco. Teraz nad czymś pracuje, ale staram się go namówić do powrotu do roli - dodaje reżyser.

Warto przypomnieć, iż przed laty Crowe zatrudnił Nicka Cave'a, aby ten napisał scenariusz o pośmiertnym życiu Maximusa. Nie wiadomo jednak, czy Scott w jakikolwiek sposób zamierza odnieś się do tego tekstu.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej