Ridley Scott zapowiada "Alien: Awakening"

Ridley Scott zapowiada "Alien: Awakening"
ZOBACZ GALERIĘ Ridley Scott zapowiada "Alien: Awakening"

Ridley Scott zapowiada "Alien: Awakening"

"Alien: Awakening" to tytuł kolejnego filmu z serii "Obcy". Taką informację przekazał reżyser Ridley Scott.

Co prawda nadal czekamy na premierę produkcji "Obcy: Przymierze", ale Ridley Scott już myśli o kolejnej odsłonie. 79-filmowiec przyznał niedawno w rozmowie z "The Sydney Morning Herald", że ma już scenariusz do nowego dzieła z serii "Obcy". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdjęcia kręcone będą w 2018 roku. Najwyraźniej Scott zamierza być słownym, bo już zdradził tytuł - "Alien: Awakening"- i nakreślił ogólną koncepcję.

- Będzie kolejny film, który będzie rozgrywał się przed wydarzeniami z "Obcego" z 1979 roku - wyjaśnia. - Będziemy cofać się do oryginalnego dzieła. Będzie "Prometeusz", "Przebudzenie" ("Awakening") i "Przymierze" ("Convenant").

Wcześniej twórca zapowiedział, iż może powstać nawet 6 filmów z serii.

"Obcy: Przymierze" ma bezpośrednio nawiązywać do filmu "Obcy" z 1979 roku. Załoga statku Covenant odkrywa, że to, co miało być rajem okazuje się mrocznym, niebezpiecznym światem.

W obsadzie poza Fassbenderem znaleźli się Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby.

Scenariusz napisali Jack Paglen i Michael Green. Za kamerą stanął Ridley Scott. Premiera została wyznaczona na 19 maja 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej