Robert Więckiewicz świadkiem zbrodni katyńskiej

Robert Więckiewicz świadkiem zbrodni katyńskiej
ZOBACZ GALERIĘ Robert Więckiewicz świadkiem zbrodni katyńskiej

Robert Więckiewicz świadkiem zbrodni katyńskiej

Alex Pettyfer, Michael Gambon oraz Robert Więckiewicz zagrali w filmie "Katyń - Ostatni świadek". Do sieci właśnie trafił polski zwiastun filmu.

"Katyń - Ostatni świadek" to thriller historyczny w gwiazdorskiej obsadzie. Film odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej, czyli ukrywanej przez lata prawdy o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyn przedwczesnej śmierci mężczyzny, do której doszło w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 roku.

W rolę brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie, wcielił się Alex Pettyfer. Michała Łobodę zagrał Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka - Piotr Stramowski. Ponadto w filmie występują także: Henry Lloyd Hughes, nominowany do Złotego Globu - Michael Gambon oraz znana z telewizyjnego hitu "Westworld" Talulah Riley. Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera - Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.

Thriller historyczny "Katyń - Ostatni świadek" w kinach od 11 maja

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej