Robot stworzył zwiastun filmu "Morgan"

Twórcy opowiadającego o sztucznej inteligencji filmu "Morgan" w reżyserii Ridleya Scotta, obrali ciekawą taktykę promocyjną. Do współpracy zaproszono roboty.

Już wcześniej można było zobaczyć w sieci reakcję dwóch robotów oglądających zwiastun produkcji science fiction (do sprawdzenia tutaj). Teraz Ridley Scott i jego ekipa poszli krok dalej, mianowicie zlecili robotowi przygotowanie trailera.

Zajął się tym obdarzony sztuczną inteligencją system IBM Watson. Obejrzawszy setki zwiastunów horrorów i thrillerów, "wymyślił", jak połączyć obrazy i dźwięki, by zainteresować widza i utrzymać go w napięciu. Mając taką wiedzę, maszyna wybrała 10 najlepszych momentów z filmu "Morgan", które zostały następnie zmontowane i zaaranżowane także przez IBM. Niewykluczone, że w przyszłości roboty będą kręcić całe filmy.

Pierwszy stworzony przez komputer trailer można obejrzeć pod tym adresem.

Bohaterką produkcji jest konsultantka (Kate Mara), która bada sprawę pewnego przerażającego wypadku. Kobieta chce dowiedzieć się czegoś na temat tajemniczej Morgan (Anya Taylor-Joy). Musi też zdecydować, czy zakończyć program z udziałem humanoidalnego robota obdarzonego sztuczną inteligencją.

W obsadzie znaleźli się także Paul Giamatti, Toby Jones, Rose Leslie, Boyd Holbrook, Michelle Yeoh i Jennifer Jason Leigh.

Scenariusz napisał Seth Owen. Dzieło jest reżyserskim debiutem Luke'a Scotta, syna Ridleya Scotta, twórcy m.in. "Łowcy androidów".

Do naszych kin obraz trafi 9 września.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej