Rodziny ofiar nie chcą filmu o zamachu na koncercie Eagles of Death Metal

Rodziny ofiar nie chcą filmu o zamachu na koncercie Eagles of Death Metal
ZOBACZ GALERIĘ Rodziny ofiar nie chcą filmu o zamachu na koncercie Eagles of Death Metal

Rodziny ofiar nie chcą filmu o zamachu na koncercie Eagles of Death Metal

Stacja France 2 miała wyemitować film "Ce Soir-Là" opowiadający o zamachu w klubie Batalcan podczas koncertu Eagles of Death Metal, ale bliscy ofiar się sprzeciwili.

Emisja "Ce Soir-Là" została wstrzymana po tym, jak rodziny ofiar złożyły petycję, domagając się usunięcia filmu. Obraz zainspirowany jest paryską tragedią i przedstawia fikcyjną historię samotnej matki oraz uchodźcy z Afganistanu, którzy poznali się, ratując pokrzywdzonych w ataku terrorystycznym.

- To skandal, że taki film mógłby ujrzeć światło dzienne tak niedługo po tych krwawych wydarzeniach - komentuje Claire Peltier, której mąż David został zabity w zamachu.

- Cieszymy się, że skromność i powściągliwość zwyciężyły - dodał Arthur Denouveaux z grupy Life For Paris, zadowolony, że emisja została wstrzymana.

Za reżyserię "Ce Soir-Là" odpowiada Marion Laine. W filmie zagrali Sandrine Bonnaire, Simon Abkarian i Naidra Ayadi.

Przypomnijmy, że 13 listopada 2015 roku, podczas koncertu Eagles of Death Metal, uzbrojeni napastnicy wtargnęli do paryskiego klubu Bataclan i zabili 89 osób. Dwa lata później, wokalista Jesse Hughes i gitarzysta Dave Catching, wrócili do Paryża i zagrali ku pamięci ofiar. Krótki recital odbył się w ratuszu, w 11. dzielnicy stolicy Francji. Muzycy na żywo wykonali "I Love You All the Time" i "Save a Prayer".

Ostatni longplay rockandrollowej ekipy, którą dowodzą Josh Homme (Queens of the Stone Age) i Jesse Hughes, to "Zipper Down" z października 2015 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej