Romain Duris jako Vernon Subutex

Romain Duris jako Vernon Subutex
ZOBACZ GALERIĘ Romain Duris jako Vernon Subutex

Romain Duris jako Vernon Subutex

Francuski gwiazdor Romain Duris zagra główną rolę w telewizyjnej adaptacji powieści "Vernon Subutex" autorstwa Virginie Despentes.

Książka przybliża współczesny Paryż i jego mieszkańców. Tytułowy bohater niegdyś prowadził popularny sklep muzyczny. Obecnie jedyną cenną rzeczą, jaką posiada, są nagrania jego przyjaciółki, sławnej piosenkarki Alex Bleach, która zmarła w wyniku przedawkowania.

- Vernon Subutex zostaje wyrzucony na bruk, z jedną walizką - czytamy w opisie wydawcy. - W poszukiwaniu dachu nad głową błąka się po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie przypadkowych osób. Tymczasem zwartość walizki Vernona budzi niepokój kilku wpływowych osób.

Serial w klimacie czarnej komedii powstanie dla Canal Plus. Zamówiono 9 półgodzinnych odcinków. Zdjęcia rozpoczną się wiosną.

Cathy Verney stanie za kamerą i napisze scenariusz z Benjaminem Dupasem.

Romain Duris znany jest z filmu "Smak życia" i jego sequela. Ostatnio zagrał w obrazach "Madame Hyde" i "Iris".
Tagi: Romain Duris

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej