Ron Howard opowie o Luciano Pavarottim

Ron Howard opowie o Luciano Pavarottim
ZOBACZ GALERIĘ Ron Howard opowie o Luciano Pavarottim

Ron Howard opowie o Luciano Pavarottim

Po "The Beatles: Eight Days A Week", Ron Howard szykuje kolejny muzyczny dokument. Tym razem reżyser przedstawi historię Luciano Pavarottiego.

Howard na potrzeby dzieła otrzymał pełen dostęp do archiwów rodziny tenora, a także wywiadów i materiałów muzycznych. Nad projektem reżyser ma pracować z Brianem Grazerem i Nigelem Sinclairem. Obraz ma być gotowy w przyszłym roku.

- Niewiele wiedziałem o operze, ale Pavarotti był charyzmatyczną osobą, którą poznałem w latach 80. - opowiada Ron Howard. - Jak dla wielu innych, i dla mnie był moim przewodnikiem po operze, sztuce, która jest przystępna, poruszająca i pełna emocji. Prawdopodobnie jedyne operowe płyty, jakie kupiłem, były w wykonaniu Pavarottiego.

Włoch choć specjalizował się w operach, miał również kilka przygód z repertuarem popularnym. Usłyszeć go można było chociażby w duecie z U2 w utworze "Miss Sarajevo". Luciano Pavarotti współpracował również z Andrea Bocellim, Ricky Martinem, Erikiem Claptonem czy Céline Dion.

Sławny tenor zmarł w 2007 roku w wieku 71 lat.

Ostatnie filmy Howarda to "Inferno", "W samym sercu morza" oraz wspomniany dokument "The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years". Kolejnym jego projektem ma być "Zelda".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej