Rosario Dawson aktywistką

Rosario Dawson aktywistką
ZOBACZ GALERIĘ Rosario Dawson aktywistką

Rosario Dawson aktywistką

Rosario Dawson zagra aktywistkę Donnę Hylton w filmie "A Little Piece Of Light".

Projekt oparty jest na książce przybliżającej biografię kobiety, urodzonej na Jamajce i sprzedanej w wieku 7 lat przez własną matkę pewnemu amerykańskiemu małżeństwu. Dziewczynka udając się do USA myślała, że jedzie tylko do Disneylandu, tymczasem trafiła do domu należącego do pedofila. Dzieciństwo spędziła chowając się w szafie przed przybranym ojcem. W wieku 19 lat została aresztowana za porwanie i zamordowanie agenta nieruchomości. W więzieniu odnalazła powołanie - walkę o prawa o kobiet, w czym wspierała ją autorka "Monologów waginy", Eve Ensler.

Rosario Dawson zagra główną rolę. Aktorka wraz z Donną Hylton szukają obecnie scenarzystki, która zaadaptuje książkę "A Little Piece Of Light" na potrzeby kina. Na fotelu reżysera również ma zasiąść kobieta.

Dawson ostatnio zagrała w serialu "The Defenders", gdzie - tak jak w produkcjach "Luke Cage", "Daredevil" i "Jessica Jones" - ponownie zagra Claire Temple.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej