"Róża" Smarzowskiego w Toronto

Dziś, podczas trwającej właśnie 36. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto zostanie zaprezentowana "Róża". Będzie to pierwsza międzynarodowa impreza, na której pokazanie zostanie najnowszy obraz Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser będzie jednym z gości festiwalu.

Scenariusz do "Róży" napisał Michał Szczebiec, a w rolach głównych wystąpili Agata Kulesza i Marcin Dorociński, który za swoją kreację został nagrodzony Złotym Lwem za najlepszą pierwszoplanową rolę męską na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Obok nich zagrali również m.in. Kinga Preis, Jacek Braciak, Malwina Buss, Szymon Bobrowski, Edward Linde Lubaszenko i Eryk Lubos.

Historia rozgrywa się latem 1945 roku. Tadeusz, żołnierz, który na wojnie stracił wszystko, co posiadał, trafia na Mazury. Odnajduje tam gospodarstwo Róży, wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem....

Produkcja na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę dziennikarzy "Za poruszającą opowieść, która przywraca wiarę w miłość wbrew losowi, za prawdziwy obraz ważnego fragmentu środkowoeuropejskiej historii".
W Toronto film będzie wyświetlany w ramach sekcji Współczesne Kino Światowe.

Na ekrany polskich kin "Róża" trafi 27 stycznia 2012 roku.


www.gazeta.pl

OSTATNIE

26.05.2020
W sieci pojawiły się nowy odcinek serialu "The Biebers on Watch", których bohaterami są Justin Bieber i Hayley Baldwin. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun dramatu "Before The Fire" z Jenną Lyng Adams. więcej
26.05.2020
Nowy serial "Love Life" z Anna Kendrick w HBO GO już 28 maja. więcej
26.05.2020
W biografii Amy Winehouse w głównej roli pojawi się nieznana aktorka. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się plakat filmu "Pięciu braci" Spike'a Lee. więcej