Rozpoczął się 46. MFF w Karlowych Warach

1 lipca ruszył 46. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. W jego trakcie zaprezentowanych zostanie ponad 180 produkcji pełnometrażowych z całego świata i kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych.

Poza retrospektywami, wszystkie pokazywane na festiwalu filmy będą czeskimi premierami; zaś cześć wyświetlanych produkcji to obrazy po raz pierwszy pokazywana w Europie.

Najważniejszą sekcją wydarzenia będzie międzynarodowy konkurs filmów fabularnych, w którym startują dzieła zarówno znanych reżyserów, jak i debiutantów. Przewodniczącym jury został Istvan Szabo.
Polskę w konkursie będzie reprezentował fabularny film Andrzeja Barańskiego "Księstwo" - oparta na autobiografii Zbigniewa Masternaka opowieść o wiejskim, utalentowanym chłopcu, który pragnie zostać pisarzem.

Jednym z tegorocznych gości będzie światowej sławy aktorka, laureatka Oscara za rolę Królowej Elżbiety w "Zakochanym Szekspirze" - Judi Dench. Artystka odbierze w Karlowych Warach nagrodę za wyjątkowy wkład w światową kinematografię - Kryształowy Glob.

Festiwal zakończy się 9 lipca.


PAP

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej