Russell Crowe zbuduje Arkę u Aronofsky'ego

Na początku lipca rozpoczęły się zdjęcia do nowego monumentalnego dzieła twórcy "Czarnego łabędzia" i "Źródła" - Darrena Aronofsky'ego. Reżyser postanowił zrealizować swoje marzenie i odtworzyć przebieg przygotowań do biblijnego potopu w filmie "Noe".

Wczoraj Aronofsky umieścił na Twitterze zdjęcie z planu przedstawiające arkę budowaną właśnie na Long Island w Nowym Jorku. "Marzyłem o tym od 13. roku życia. Teraz to marzenie się spełnia. Księga Genesis 6,14" - napisał reżyser.

Nazwisko tego wyjątkowo oryginalnego twórcy, znanego przede wszystkim z kultowych obrazów, takich jak "Pi", "Requiem dla snu" czy "Źródło" jest gwarancją, że ta opowieść będzie daleka od typowych filmów religijnych. Tym bardziej że reżyser ma do dypozycji 130 mln dolarów, a scenariusz napisał we współpracy z Arim Handlem (z którym pracował nad "Źródłem") i Johnem Loganem (autorem scenariusza "Gladiatora"). Wiadomo, że część zdjęć do "Noego" powstanie w Islandii, której zimne krajobrazy "zagrały" także w "Prometeuszu" Ridleya Scotta.

Obsada filmu jest imponująca - przed potopem zesłanym przez Boga uratuje świat nie kto innny, tylko Russell Crowe jako Noe, co jest już informacją potwierdzoną. Początkowo tę rolę miał zagrać Christian Bale lub Michael Fassbender, ale nie pozwoliły im na to inne zobowiązania.
Obok Crowe'a pojawi się sir Anthony Hopkins w roli Matuzalema, czyli najstarszego człowieka na świecie, który zmarł na siedem dni przed potopem, w wieku 969 lat. Żonę Noego zagra Jennifer Connelly, a w jego synów: Chama i Sema wcielą się Logan Lerman i Douglas Booth. Oprócz nich zobaczymy również m.in.: Emmę Watson, Saoirse Ronan, Raya Winstone'a.

Amerykańską premierę "Noego" zaplanowano na 28 marca 2014 roku.


źródło: www.screenrant.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej