Rusza American Film Festival

Dziś we Wrocławiu rozpoczyna się druga edycja festiwalu filmów amerykańskich - American Film Festival (AFF).

Ideą festiwalu jest pokazywanie publiczności nowych zjawisk w amerykańskim kinie i przybliżanie twórczości mniej znanych w Europie reżyserów, a także przełamanie stereotypu, zgodnie z którym filmy z USA są postrzegane głównie jako mało artystyczne, komercyjne produkcje.


Filmem otwierającym wydarzenie będzie "Czarny koń". Najnowszy obraz Todda Solondza opowiada o codziennych problemach otyłego trzydziestolatka (gra go Jordan Gelber), który mieszka wraz z rodzicami (w tych rolach Mia Farrow i Christopher Walken). Jego życie zmienia się, kiedy spotyka podobną do siebie dziewczynę (Selma Blair).
"Czarny koń" pokazywany był na tegorocznym festiwalu w Wenecji. W ramach AFF zostanie wyświetlony w sekcji Highlights, obejmującej najnowsze i najgłośniejsze produkcje, w których występują największe gwiazdy kina amerykańskiego. Film na ekrany polskich kin wejdzie w marcu 2012 roku.


Reżyser, Todd Solondz, będzie gościem Amercian Film Festiwal oraz bohaterem jednej z retrospektyw. Odbierze także nagrodę przyznawaną gwiazdom niezależnego kina amerykańskiego - Indie Star Award.


www.americanfilmfestival.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej