Rusza V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

30 czerwca Kazimierzu Dolnym i Janowcu n/Wisłą rozpocznie się piąta edycja festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Dyrektorem artystycznym imprezy jest Grażyna Torbicka.

Na otwarciu wystąpi - po raz pierwszy w Polsce - pochodzący z Argentyny Daniel Melingo. Artysta, porównywany w swoim kraju do Toma Waitsa, zaprezentuje kompozycje ze swoich dwóch ostatnich płyt.

W programie festiwalu m.in. retrospektywy włoskich przedstawicieli neorealizmu:
Roberta Rosseliniego, jednego z głównych twórców tego nurtu oraz reżyserki i scenarzystki Liliany Cavani, a także jedynego reżysera reprezentującego neorealizm w Polsce - Andrzeja Kondratiuka.

W sekcji "I Bóg stworzył aktora" publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się twórczości Zbigniewa Zamachowskiego, a przy okazji cyklu "Lekcja kina - spowiedź twórcy filmowego" spotkać się z reżyserem i scenarzystą Grzegorzem Królikiewiczem.

Literackim bohaterem tegorocznej edycji będzie sycylijski poeta i prozaik Leonardo Sciascia; wyświetlone zostaną oparte na jego twórczości filmy: "Dzień Puszczyka" D. Damianiego, "Każdemu co mu się należy (od mafii)" E. Petri oraz "Cadaveri Eccelenti" reż. F.Rosi.

Festiwal zakończy się 7 sierpnia.


www.dwabrzegi.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej