Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie

Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie
ZOBACZ GALERIĘ Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie

Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie

Sam Riley dołączył do obsady filmu "Radioactive" o laureatce Nobla, Marii Skłodowskiej-Curie. W roli głównej zobaczymy Rosamund Pike.

Podstawą obrazu będzie graficzna powieść "Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout" autorstwa Lauren Redniss. Dzieło przybliża odkrycia Polki oraz historię jej małżeństwa z Pierre'em Curie. W obsadzie znaleźli się również Aneurin Barnard, Anya Taylor Joy oraz Simon Russell Beale.

Rosamund Pike zagra Marię Skłodowską, która w 1893 roku poznała naukowca, Pierra Curie, którego sportretuje właśnie Sam Riley. Para pobrała się w 1903 roku o doczekała dwóch córek.

Za kamerą staje Marjane Satrapi ("Persepolis"). Scenariusz pisze Jack Thorne. Tim Bevan, Eric Fellner i Paul Webste czuwają nad produkcją. Zasadnicze zdjęcia rozpoczną się w tym tygodniu w Budapeszcie.

W marcu 2017 roku do naszych kin trafił obraz "Maria Skłodowska-Curie" z Karoliną Gruszką w roli głównej.

Sam Riley znany jest z filmów "Control", "W drodze" czy "Duma i uprzedzenie i zombie". Ostatnio występował w serialu "SS-GB".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej