Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie

Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie
ZOBACZ GALERIĘ Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie

Sam Riley mężem Marii Skłodowskiej-Curie

Sam Riley dołączył do obsady filmu "Radioactive" o laureatce Nobla, Marii Skłodowskiej-Curie. W roli głównej zobaczymy Rosamund Pike.

Podstawą obrazu będzie graficzna powieść "Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout" autorstwa Lauren Redniss. Dzieło przybliża odkrycia Polki oraz historię jej małżeństwa z Pierre'em Curie. W obsadzie znaleźli się również Aneurin Barnard, Anya Taylor Joy oraz Simon Russell Beale.

Rosamund Pike zagra Marię Skłodowską, która w 1893 roku poznała naukowca, Pierra Curie, którego sportretuje właśnie Sam Riley. Para pobrała się w 1903 roku o doczekała dwóch córek.

Za kamerą staje Marjane Satrapi ("Persepolis"). Scenariusz pisze Jack Thorne. Tim Bevan, Eric Fellner i Paul Webste czuwają nad produkcją. Zasadnicze zdjęcia rozpoczną się w tym tygodniu w Budapeszcie.

W marcu 2017 roku do naszych kin trafił obraz "Maria Skłodowska-Curie" z Karoliną Gruszką w roli głównej.

Sam Riley znany jest z filmów "Control", "W drodze" czy "Duma i uprzedzenie i zombie". Ostatnio występował w serialu "SS-GB".

OSTATNIE

03.06.2020
Iggy Pop i Joaquin Phoenix, a także Hilary Swank i Rooney Mara podpisali się pod petycją w obronie wielkich kotów, takich jak lwy i tygrysy. więcej
03.06.2020
W sieci zadebiutował nowy zwiastun serialu "Kraina Lovecrafta" na podstawie powieści Matta Ruffa. więcej
03.06.2020
The Weeknd, Lizzo, John Legend, Jane Fonda i Natalie Portman podpisali otwarty list, w którym domagają się zaprzestania finansowania policji. więcej
03.06.2020
"Zaginiona dziewczyna" Kōjiego Fukady trafi do polskich kin 3 lipca. więcej
03.06.2020
David Thewlis zagrał tylko w trzeciej części "Avatara". więcej