Sam Shepard pomógł napisać jeden z utworów Boba Dylana

Sam Shepard pomógł napisać jeden z utworów Boba Dylana
ZOBACZ GALERIĘ Sam Shepard pomógł napisać jeden z utworów Boba Dylana

Sam Shepard pomógł napisać jeden z utworów Boba Dylana

W jednym z wywiadów Bob Dylan wymienił dwie piosenki, które jego zdaniem nie zostały odpowiednio docenione. Jedną z nich współtworzył zmarły niedawno aktor i dramaturg, Sam Shepard.

Pierwszy z niedocenionych numerów Dylana to "In the Garden" z 1980 roku. Drugi to "Brownsville Girl", 11-minutowa kompozycja, którą pomógł napisać właśnie Sam Shepard. Kawałek z 1986 roku należy do ulubionych Boba Dylana, choć na żywo wykonał go tylko raz, w 1986 roku.

Utwór można znaleźć na Spotifyu.

Sam Shepard otrzymał nominację do Oscara za rolę w obrazie "Pierwszy krok w kosmos". Ponadto wystąpił w obrazach "Paryż, Teksas", "Helikopter w ogniu", "Stalowe magnolie", "Raport Pelikana" czy "Sierpień w hrabstwie Osage". Ostatnio można go było podziwiać w serialu "Bloodline".

Amerykanin był też pisarzem, autorem ponad 40 sztuk. W 1970 roku zdobył nagrodę Pulitzera za "Buried Child".

Artysta zmarł 27 lipca w swym domu w Kentucky. Miał 73 lata. Cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, zwane też chorobą Lou Gehriga.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35". Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara, Pulitzera i Nobla. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej