Sarah Gadon zabije Annę Paquin

Anna Paquin wystąpi w miniserialu "Alias Grace".

Projekt oparty jest na powieści Margaret Atwood. Opublikowana w 1996 roku książka, znana w Polsce pod tytułem "Grace i Grace", to oparta na faktach, rozgrywająca się w XIX wieku historia kanadyjskiej pokojówki Grace Marks (w tej roli Sarah Gadon). Jako szesnastolatka kobieta została skazana po głośnym procesie na karę śmierci za brutalne zabójstwo swego chlebodawcy, Thomasa Kinneara, oraz jego gospodyni Nancy Montgomery (Anna Paquin) i równocześnie kochanki. Jej wspólnik i domniemany kochanek, James McDermott, został powieszony, natomiast wyrok Grace ze względów humanitarnych zamieniono na dożywocie. Ponad trzydzieści lat, aż do uniewinnienia, spędziła początkowo w domu dla obłąkanych, a następnie w więzieniu.

W książce śledzimy rozmowę doktora Simona Jordana, specjalisty od chorób psychicznych, z Grace, która nie pamięta dnia morderstwa. Jordan próbuje dojść, czy Marks jest bezwzględną kryminalistką czy kobietą niepoczytalną.

Projekt wyreżyseruje dla Netfliksa Mary Harron ("American Psycho", "I Shot Andy Warhol"). Sarah Polley zajęła się produkcją 6-odcinkowej ekranizacji książki.

Anna Paquin znana jest z serialu "Czysta krew", a także cyklu filmów o X-Menach.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej