Sarah Gadon zabójczą pokojówką

Sarah Gadon zabójczą pokojówką
ZOBACZ GALERIĘ Sarah Gadon zabójczą pokojówką

Sarah Gadon zabójczą pokojówką

Sarah Gadon wystąpi w miniserialu "Alias Grace".

Projekt oparty jest na powieści Margaret Atwood. Opublikowana w 1996 roku książka, znana w Polsce pod tytułem "Grace i Grace", to oparta na faktach, rozgrywająca się w XIX wieku historia kanadyjskiej pokojówki Grace Marks. Jako szesnastolatka kobieta została skazana po głośnym procesie na karę śmierci za brutalne zabójstwo swego chlebodawcy oraz jego gospodyni i równocześnie kochanki. Jej wspólnik i domniemany kochanek, James McDermott, został powieszony, natomiast wyrok Grace ze względów humanitarnych zamieniono na dożywocie. Ponad trzydzieści lat, aż do uniewinnienia, spędziła początkowo w domu dla obłąkanych, a następnie w więzieniu.

W książce śledzimy rozmowę doktora Simona Jordana, specjalisty od chorób psychicznych, z Grace, która nie pamięta dnia morderstwa. Jordan próbuje dojść, czy Marks jest bezwzględną kryminalistką czy kobietą niepoczytalną.

W 6-odcinkowej ekranizacji książki w roli głównej zobaczymy kanadyjską aktorkę Sarah Gadon, która ostatnio wystąpiła w miniserialu "11.22.63". Projekt wyreżyseruje dla Netfliksa Mary Harron ("American Psycho", "I Shot Andy Warhol"). Sarah Polley zajęła się produkcją. Zdjęcia ruszają w sierpniu i będą realizowane w Ontario.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej