Sarah Polley o chorobie i miłości

Sarah Polley zadebiutowała jako reżyserka pełnometrażowego obrazu.

Pierwsze dzieło aktorki nosi tytuł \"Away From Her\". Film został dobrze przyjęty na festiwalach w Toronto, Berlinie oraz Sundance.

Zaskakującym może być fakt, że 28-letnia Polley postanowiła nakręcić historię miłości dwojga starszych ludzi. Jej bohaterowie to Fiona i Grant, małżonkowie od ponad 40 lat. Kiedy u kobiety występują pierwsze objawy choroby Alzheimera, mąż zmuszony jest oddać ją do ośrodka opieki. Po pierwszym miesiącu rozłąki okazuje się, że Fiona nie tylko zapomniała o istnieniu Granta, ale ponadto przeniosła uczucia na innego mężczyznę, również pensjonariusza.

Obraz jest ekranizacją noweli \"The Bear Came Over The Mountain\" Alice Munro. W roli Fiony wystąpiła Julie Christie, partnerują jej Gordon Pinsent i Olympia Dukakis.

Telewidzowie mogą pamiętać Sarah Polley jako małą bohaterkę serialu \"Droga do Avonlea\". W 2005 roku Kanadyjka wystąpiła u boku Tima Robbinsa w dramacie \"Życie ukryte w słowach\", teraz możemy zobaczyć ją w filmie \"Moje życie beze mnie\".

Amerykańska premiera \"Away From Her\" odbędzie się dzisiaj.
Tagi: Sarah Polley

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej