Scarlett Johansson, Natalie Portman zamiast Rooney Mary w sequelu "Dziewczyny z tatuażem"

Scarlett Johansson, Natalie Portman zamiast Rooney Mary w sequelu "Dziewczyny z tatuażem"
ZOBACZ GALERIĘ Scarlett Johansson, Natalie Portman zamiast Rooney Mary w sequelu "Dziewczyny z tatuażem"

Scarlett Johansson, Natalie Portman zamiast Rooney Mary w sequelu "Dziewczyny z tatuażem"

Wraz z informacją, iż Rooney Mara nie wystąpi filmie "The Girl in the Spider's Web", czyli kontynuacji "Dziewczyny z tatuażem", zaczęły pojawiać się kandydatury potencjalnych następczyń.

Rola Lisbeth Salander jest do wzięcia, a typowane są do niej Natalie Portman ("Jackie"), Scarlett Johansson ("Ghost in the Shell") i Alicia Vikander ("Tomb Raider"). Na razie są to jednak tylko internetowe spekulacje. Wiadomo jednak, że studio Sony Pictures chce całkiem nowej obsady, więc nie należy też spodziewać się Daniela Craiga jako Mikaela Blomkvista.

Przypomnijmy, że hollywoodzka "Dziewczyna z tatuażem" była drugą ekranizacją jednego z tomów słynnej trylogii "Millenium" Stiega Larssona (pierwszą była europejska koprodukcja w reżyserii Nielsa Ardena Opleva i Daniela Alfredsona z Noomi Rapace jako Lisbeth).

Nowy obraz nie powstanie jednak na podstawie kolejnych tomów Larssona, lecz ich kontynuacji pióra szwedzkiego pisarza i dziennikarza Davida Lagercrantza. W Polsce książka znana jest pod tytułem "Co nas nie zabije", a w Stanach jako "The Girl in the Spider's Web".

Zdjęcia rozpoczną się we wrześniu tego roku. Do kin thriller trafi 5 października 2018 roku. Za kamerą staje Fede Alvarez ("Martwe zło", "Nie oddychaj"). Alvarez, Steven Knight ("Tabu") i Jay Basu odpowiadają za scenariusz.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej