Scena gwałtu w "Ostatnim tangu w Paryżu" była prawdziwa

Scena gwałtu w "Ostatnim tangu w Paryżu" była prawdziwa
ZOBACZ GALERIĘ Scena gwałtu w "Ostatnim tangu w Paryżu" była prawdziwa

Scena gwałtu w "Ostatnim tangu w Paryżu" była prawdziwa

Reżyser Bernardo Bertolucci przyznał, że aktorka Maria Schneider nie została poinformowana o scenie gwałtu na podłodze, gdy kręcono "Ostatnie tango w Paryżu". - Chciałem, żeby to poczuła, nie odgrywała - przyznał.

Nie było obopólnej zgody na kontrowersyjną scenę. Wiedział tylko Marlon Brando i Bertolucci, obydwaj zgodzili się, żeby nie wtajemniczać Schneider. Aktor, który miał wówczas 48 lat, wykorzystał masło jako lubrykant, gdy zmuszał do seksu 19-latkę. - Jedliśmy z Marlonem śniadanie na podłodze, gdzie kręciliśmy film - wspomina włoski twórca. - Była tam bagietka i masło, i od razu obydwaj pomyśleliśmy o tym samym. W pewien sposób byłem okropny dla Marii, bo nic jej nie powiedziałem. Nie chciałem jednak, żeby Maria odgrywała swoje upokorzenie, swój gniew. Chciałem, żeby to poczuła, nie odgrywała. Znienawidziła mnie do końca życia.

Przed śmiercią w 2011 roku Schneider opowiedziała o tej scenie. - Czułam się upokorzona, czułam się trochę zgwałcona, zarówno przez Brando jak i Bertolucciego. Po scenie, Marlon nie próbował mnie pocieszyć czy przeprosić. Na szczęście nakręcono to za jednym podejściem.

"Ostatnie tango w Paryżu" otrzymało dwie nominacje do Oscara. Film z 1972 roku opowiadał o opartym na seksie romansie młodej Paryżanki i Amerykanina w średnim wieku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej