Scenarzysta "Księgi dżungli" zajmie się "Top Gun 2"

Scenarzysta "Księgi dżungli" zajmie się "Top Gun 2"
ZOBACZ GALERIĘ Scenarzysta "Księgi dżungli" zajmie się "Top Gun 2"

Scenarzysta "Księgi dżungli" zajmie się "Top Gun 2"

Justin Marks, scenarzysta nadchodzącej "Księgi dżungli" Jona Favreau, jest kandydatem do napisania scenariusza sequela przeboju "Top Gun".

Realizacją "Top Gun 2" zajmują się wytwórnia Paramount i firma producencka Skydance. Jeszcze dwa lata temu za kamerą ponownie miał stanąć Tony Scott, reżyser oryginału. Niestety, w międzyczasie Scott popełnił samobójstwo, przez co projekt stanął pod dużym znakiem zapytania. "Top Gun 2" miał być spotkaniem po latach dla Cruise'a, Scotta i producenta Jerry'ego Bruckheimera. W kwietniu Bruckheimer zasugerował jednak, że mimo wszystko "Top Gun 2" ma szansę na realizację, a nawet uchylił rąbka tajemnicy na temat fabuły.

- Tom Cruise jest bardzo zajętym człowiekiem, więc najpierw musimy znaleźć wolny termin w jego grafiku - oznajmił kilka miesięcy temu producent. - Musimy też zdobyć odpowiednią sumę pieniędzy na realizację. Akcja "Top Gun 2" rozegra się w rzeczywistości, w której piloci czują się niepotrzebni, bo istnieją drony. Tom Cruise udowodni im jednak, że są bardzo potrzebni.

Teraz media dobiegła informacja, że Justin Marks, który niedawno skończył pracę nad scenariuszem do filmu "Księga dżungli" Jona Favreau, prowadzi rozmowy w sprawie napisania scenariusza sequela "Top Gun".

Przypomnijmy, że w przeboju z 1986 roku Tom Cruise wciela się w postać porucznika "Mavericka" Mitchella, adepta lotnictwa doskonalącego umiejętności pod czujnym okiem atrakcyjnej pani instruktor. W roli pięknej partnerki bohatera wystąpiła Kelly McGillis.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej