"Shazam!": Mark Strong czarnym charakterem

"Shazam!": Mark Strong czarnym charakterem
ZOBACZ GALERIĘ "Shazam!": Mark Strong czarnym charakterem

"Shazam!": Mark Strong czarnym charakterem

Mark Strong prowadzi rozmowy w sprawie udziału w nadchodzącej komiksowej produkcji, "Shazam!".

Aktor znany z filmów "Szpieg" czy "Sherlock Holmes" stara się o rolę doktora Sivana, złego naukowca i największego przeciwnika głównego bohatera (znanego pierwotnie jako Kapitan Marvel).

Projekt oparty jest na komiksie wydawanym od 1939 roku, autorstwa C. C. Becka i Billa Parkera. Seria "Shazam!" opowiada o nastoletnim chłopcu, Billym Batsonie, który zamienia się w superbohatera gdy tylko wypowie zaklęcie "Shazam". Początkowo heros nazywał się Kapitan Marvel, ale ze względu na konflikt prawny superbohater zmienił imię na Shazam. Słowo to stanowi akronim imion sześciu bogów i bohaterów starożytnego świata: Salomon daje bohaterowi mądrość, Herkules siłę, Atlas wytrwałość, Zeus moc, Achilles odwagę, a Merkury szybkość.

W roli głównej zobaczymy Zachary'ego Levi. Ponadto Grace Fulton ("Annabelle: Narodziny zła") ma zagrać jedną z przyjaciółek Billy'ego.

Scenariusz piszą Henry Gayden i Darren Lemke. Premiera planowana jest na 2019 rok.

Od lat z projektem związany był Dwayne Johnson. W 2014 roku potwierdzono, iż wcieli się on w postać znaną jako Black Adam. Ponieważ jednak studio New Line, które odpowiada za produkcję "Shazam", zdecydowało się nakręcić spin-off o przygodach Black Adama z Johnsonem w roli głównej, nie jest on więcej związany ze światem "Shazam". Oba filmy rozwijane są jednocześnie.

Marka Stronga niedawno można było oglądać w produkcji "Kingsman: Złoty krąg". Obecnie zajęty jest na planie serialu "Deep State".
Tagi: Mark Strong

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej