Shea Whigham leci w kosmos z twórcą "La La Land"

Shea Whigham leci w kosmos z twórcą "La La Land"
ZOBACZ GALERIĘ Shea Whigham leci w kosmos z twórcą "La La Land"

Shea Whigham leci w kosmos z twórcą "La La Land"

Shea Whigham ("Wilk z Wall Street") prowadzi rozmowy w sprawie udziału w filmie "First Man", w którym Ryan Gosling zagra Neila Armstronga.

Dzieło powstanie na podstawie książki "First Man: A Life Of Neil A. Armstrong" Jamesa Hansena. Za kamerą staje Damien Chazelle, który wsławił się przebojem "La La Land".

Shea Whigham ma sportretować Gusa Grissoma, członka załogi Mercury 7, który zginął podczas podczas pożaru kabiny Apollo 1 na wyrzutni na Przylądku Kennedy'ego razem z astronautami Edem White'em i Rogerem Chaffee.

Ryan Gosling wcieli się w tytułowego pierwszego człowieka na Księżycu - astronautę, Neila Armstronga. Corey Stoll ("Ant-Man") sportretuje innego członka załogi Apollo 11, Edwina "Buzza" Aldrina, Kyle Chandler ("Bloodline") Deke'a Slaytona, członka załogi Mercury 7, a Jason Clarke zagra Eda White'a, pierwszego Amerykanina, który odbył spacer w przestrzeni kosmicznej.

Nad scenariuszem pracuje Josh Singer ("Spotlight"). Fabuła ma się skoncentrować na okresie od 1961 do 1969 roku i pokazać, z jakim poświęceniem i kosztem wiązała się legendarna misja kosmiczna - zarówno ze strony samego Armstronga, jak i amerykańskiego narodu. Zdjęcia planowane są na jesień, a premiera na 12 października 2018 roku.

Neil A. Armstrong przyszedł na świat w roku 1930 w Ohio. Z wykształcenia inżynier aeronautyki, pracował jako pilot testowy. Jako dowódca misji Apollo 11, 20 lipca 1969 roku stanął na powierzchni Księżyca.

Po epokowym osiągnięciu Armstrong wycofał się z publicznego życia i poświęcił się rodzinie oraz pracy naukowej na Uniwersytecie Cincinatti.

Shea Whigham ostatnio wystąpił w serialu "Fargo" i filmu "Kong: Wyspa Czaszki".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej