Skorumpowany dżentelmen Max Ryan

Skorumpowany dżentelmen Max Ryan
ZOBACZ GALERIĘ Skorumpowany dżentelmen Max Ryan

Skorumpowany dżentelmen Max Ryan

18 kwietnia do polskich kin trafi obraz "Skorumpowani" Jarosława Żamojdy. Jedną z głównych ról zagrał Brytyjczyk Max Ryan.

Anglik, którego udało się zwerbować do polsko-amerykańskiej produkcji pracował ostatnio na planie obrazu Paula W.S. Andersona "Death Race", w którym główną rolę gra Jason Statham. Aktor ma także na koncie role w filmach "Liga niezwykłych dżentelmenów" z Seanem Connery, "Gilgamesh" z Peterem O'Toole czy "Pocałunek smoka" z Jetem Li.

- Max Ryan jako aktor został odkryty w Wielkiej Brytanii i od tego czasu jego kariera rozwija się w imponującym tempie. Dziś już nie moglibyśmy go namówić do udziału w polskim filmie - mówi Jarosław Żamojda. - Agenci mają dla niego propozycje od największych studiów w L.A. Jestem przekonany, że wejdzie do światowej czołówki i to już wkrótce. Ma talent i warunki, aby stać się gwiazdą światowej klasy.

Żamojda docenił Ryana przede wszystkim jako aktora, ale trzeba podkreślić, że charakter filmu, szybka akcja oraz skomplikowane sceny walk wymagały od Brytyjczyka także świetnej kondycji fizycznej.

- Wiadomo, że część trudnych i niebezpiecznych scen powierza się kaskaderom. Chodzi o bezpieczeństwo aktorów. W naszym filmie mamy scenę ucieczki samochodowej: brawurowy wyścig po ulicy pełnej samochodów. Zapytałem Maxa, co myśli o tej scenie. Jak możemy ją zrealizować? Odpowiedział, że sam chce siedzieć za kierownicą - zdradza Żamojda. - Każdemu innemu aktorowi zaproponowałbym dublera. Ale Maxowi mogłem zaufać. Nie miałem wątpliwości, że potrafi terenowym samochodem, z prędkością bliską setki, jechać pod prąd między innymi samochodami. Max przez wiele lat ścigał się zawodowo na motocyklach. Wiedział, jak poprowadzić samochód, aby dojechać cało do mety.

Max Ryan już w najbliższą sobotę przylatuje do Warszawy, by wziąć udział w prezentacji filmu dla dziennikarzy.

Akcję filmu zainspirowały wydarzenia z 2005 roku - wielka policyjna operacja przeciw przemytowi narkotyków przez Polskę tak zwanym "szlakiem bałkańskim".
Do Polski przybywają rosyjscy gangsterzy Siergiej (Max Ryan) i Montenegro (Olivier Gruner), by odzyskać przechwycony przez policję towar. Zatrzymują się w nocnym klubie należącym do bossa świata przestępczego, zwanego Cygaro (Jerzy Trela). Tu przypadkowo dochodzi do morderstwa syna wpływowego biznesmena Burzyńskiego (Jan Englert). Śledztwo stoi w miejscu, więc siostra zabitego, Patrycja (Olga Bołądź), zatrudnia się w lokalu, by na własną rękę szukać zabójców brata. Gdy trafia na dowody zbrodni, ucieka, lecz gangsterzy podążają jej śladem. Dziewczynie pomaga komisarz Maksymilian (Artur Łodyga), którego na trop mafii naprowadziło morderstwo chłopaka. Tymczasem Burzyński szuka wsparcia u senatora o nazwisku Apostoł (Krzysztof Wakuliński), nie wiedząc, że ten powiązany jest z Cygaro i jego żołnierzami...

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej