"Skrzypek na dachu" dla Thomasa Kaila

"Skrzypek na dachu" dla Thomasa Kaila
ZOBACZ GALERIĘ "Skrzypek na dachu" dla Thomasa Kaila

"Skrzypek na dachu" dla Thomasa Kaila

Thomas Kail wyreżyseruje nową wersję musicalu "Skrzypek na dachu".

"Skrzypek na dachu" ("Fiddler on the Roof") to musical z muzyką Jerry'ego Bocka i tekstem Sheldona Harnicka. Historia luźno oparta na prozie Szolema Alejchema jest osadzona w realiach strefy osiedlenia carskiej Rosji w fikcyjnej wsi Anatewka na początku XX wieku. Głównym bohaterem jest Tewje Mleczarz, ojciec pięciu córek, który próbuje chronić żydowskie tradycje w szybko zmieniającym się świecie.

Oryginalna produkcja na Broadwayu, mająca premierę w 1964 roku, jako pierwszy musical w historii przekroczyła 3000 przedstawień będąc na afiszu przez prawie 10 lat (rekord pobity 8 lat później przez "Grease"). Przedstawienie zdobyło dziewięć nagród Tony, zaowocowało pięcioma wznowieniami na Broadwayu, adaptacją filmową z 1971 roku, kilkudziesięcioma wystawieniami w Polsce oraz dziesiątkami adaptacji w innych językach.

Thomas Kail ma na koncie nagrodę Tony i realizację musicali "Hamilton" oraz "In the Heights" na Broadwayu. Scenariusz nowej wersji napisze Steven Levenson, który pracował przy serialu "Fosse/Verdon".

Tagi: Thomas Kail

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej