"Słoneczniki" i "Gwiaździsta noc" na wielkim ekranie

Znany holenderski aktor, Rutger Hauer "("Łowca androidów", "Młyn i krzyż") został producentem wykonawczym filmowej biografii Vincenta Van Gogha.

Współproducentką dzieła będzie Kira Madallo Sesay, zajmie się również scenariuszem. Ani obsada, ani nazwisko reżysera nie są jeszcze znane. Prace na planie mają ruszyć w przyszłym roku, premiera ma się odbyć w 2015 roku, w 125. rocznicę śmierci malarza. Według zapowiedzi Hauera, film "Van Gogh" ma być czymś więcej niż "opowieścią o facecie, który odciął sobie ucho".

Zdjęcia powstaną w Belgii, Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii. Na potrzeby produkcji dokonano wnikliwej analizy życiorysu malarza.

- Przez pięć lat przeprowadzaliśmy gruntowny research na jego temat - komentuje Kira Sesay.- Podróżowaliśmy niczym "detektywi Van Gogha" do wszystkich miejsc, w których żył, odkrywając archiwa i historyczne dokumenty.

Ostatni anglojęzyczny film o Van Goghu - "Pasja życia" - powstał w 1956 roku, główną rolę zagrał wtedy Kirk Douglas.
Tagi: Rutger Hauer

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej